خرید تجهیزات سفر


بهترین تجهیزات سفر کدامند؟

لیست بسته‌بندی برای سفر کمپینگ: لباس و تجهیزات

کیسه‌خواب: کیسه‌خواب، ضروری‌ترین وسیله کمپینگ است که اگر یک کیسه‌خواب خوب نداشته باشید، شب‌های ناراحت و سردی را پشت سر خواهید گذاشت. بعضی از کیسه‌خواب‌ها شما را به شکل مومیایی درآورده و بسیار تنگ هستند، به‌ویژه اگر عادت دارید به شکم یا پهلو بخوابید، در این مدل کیسه‌خواب شب بسیار سختی را پشت سر خواهید گذاشت. برخی از کیسه‌خواب‌ها بیشتر به شما حس خوابیدن در تخت خواب خانه‌تان را می‌دهند تا خوابیدن در کیسه‌خواب، این مدل‌ها فاقد زیپ بوده و در عوض جیب‌هایی برای قرار دادن دست و بازو دارند تا بتوانید کاملاً خود را بپوشانید، هم‌چنین دریچه تهویه پا تا بتوانید دما را تنظیم کنید.

زیرانداز خواب (مخصوص کوله‌گردها): برخی از زیراندازهای خواب مخصوص چهارفصل بوده و حتی بر روی صخره‌ای‌ترین سطوح به شما آرامش می‌دهند، پس از جمع‌کردن به‌اندازه یک بطری آب درآمده و در حدود 220 گرم وزن دارند.

زیرانداز خواب (مخصوص کمپینگ با خودرو): اگر مجبور نیستید تمامی تجهیزات سفر را در کوله‌پشتی خود حمل کنید، احساس راحتی مهم‌تر از وزن است و می‌توانید از زیراندازهای حرفه‌ای‌تر به قطره 10 سانتی‌متر استفاده کنید. این نوع تشک‌ها معمولاً خودشان باد می‌شوند و نیازی به‌صرف انرژی از سوی شما نیست.

بالش: پس از گذراندن یک روز طولانی در جنگل، می‌خواهید سر خود را بر روی یک‌چیز نرم بگذارید. بالش‌های سفری با وزن حدود 60 گرم وجود دارد که وقتی باد آن خالی باشد شما می‌توانید آن را در جیب خود بگذارید. این بالش‌ها روکش پلی‌استری گرم و نرمی دارند. اگر در کوله‌پشتی خود فضای بیشتری دارید می‌توانید از بالش‌های سفری راحت‌تر نیز استفاده کنید. اکثر مدل‌های موجود ضد تعریق هستند، با سه دم باد شده و در کمتر از یک دقیقه خالی می‌شوند.

چادر: مگر در مواردی که بخواهید زیر نور ستارگان بخوابید،در غیر اینصورت وجود چادر مسافرتی ضروری است. چادری انتخاب کنید که به‌آسانی باز و بسته شود.

صندلی: ریلکس کردن، خوردن و نشستن دور آتش وقتی حس بهتری به شما می‌دهد که روی زمین ننشسته باشید. صندلی‌های سفری تاشو به‌آسانی باز و بسته شده و فضای کمی را اشغال می‌کنند.

چراغ‌قوه: برخی از مدل‌های چراغ‌قوه تا 35 ساعت شارژ نگه می‌دارند که می‌توانید آن را در کوله‌پشتی گذاشته، مثل لامپ از چادر آویزان کنید و یا برای روشن کردن مسیر در دست بگیرید.

شارژر خورشیدی: اگر در سفر طبیعت‌گردی طاقت دوری از تکنولوژی را ندارید از شارژر خورشیدی برای شارژ کردن تلفن همراه و دیگر وسایل خود استفاده کنید. حتی اگر برنامه‌ای برای استفاده از تلفن همراه خود ندارید هم داشتن این وسیله در زمان‌های اضطراری بسیار سودمند است چون درون خود چراغ LED، سوت و قطب‌نما نیز دارد.

مواد غذایی و نوشیدنی


کیف محافظ خرس: اگر با خودتان غذا به سفر می‌برید، باید روشی برای محافظت از آن در برابر حیات‌وحش نیز داشته باشید حتی اگر در کشوری هستید که در آن خرس نیست، جوندگان و دیگر حیوانات ممکن است غذای شما را بخورند. کیف‌های ضد خرس از جنس ضدگلوله هستند که می‌توانند در برابر حمله خرس مقاوم باشند و نیازی نیست که آن‌ها را از جایی آویزان کنید (اما باید به یک‌چیز ایمن مثل تنه درخت بسته شوند). برخی کیف‌های سبک‌تر نیز هستند که بوی مواد غذایی را از بین می‌برند و باعث می‌شوند توجه حیوان به محتویات آن جلب نشود. در کشورهایی که خرس دارد، این نوع کیف‌ها را باید از جایی آویزان کنید.

لوازم آشپزی: اگر وعده‌های غذایی آماده نداشته باشید به ظروف و تجهیزات آشپزی نیاز دارید. مدل‌هایی مانند این تصویر همه‌چیزها را در خود دارد، از تابه و قابلمه تا اسکاچ برای شستشو.

گاز مخصوص کمپینگ: این اجاق‌ها شامل یک گاز تاشو، کیف، فندک و کیت مخصوص مواقع اضطراری است.

قهوه فوری: اگر عادت دارید روز خود را با یک فنجان قهوه داغ شروع کنید، خودتان را از این نعمت در سفر کمپینگ محروم نکنید. قهوه‌های فوری موجود در بازار به‌سادگی قابل‌مصرف هستند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

لیوان: لیوان‌های سیلیکونی تاشو و سبک‌وزن مناسب‌ترین انتخاب هستند که بدون اینکه دستتان بسوزد می‌توانید در آن‌ها نوشیدنی‌های داغ بریزید.

بطری آب: اگر به سفر کمپینگی می‌روید که در آن دسترسی به آب آشامیدنی ندارید، خنک نگه‌داشتن آب مهم‌تر از کیفیت خودِ آب است. بطری‌های عایق بهترین انتخاب هستند.

وعده غذایی: دوست ندارید در سفر آشپزی کنید؟ امروزه غذاهای آماده مصرف خوشمزه‌ای در بازار موجود است که برای خوردن آن‌ها فقط به آب جوش نیاز دارید.

وعده غذایی: دوست ندارید در سفر آشپزی کنید؟ امروزه غذاهای آماده مصرف خوشمزه‌ای در بازار موجود است که برای خوردن آن‌ها فقط به آب جوش نیاز دارید.


دستمال مرطوب: اگر دسترسی به دوش و حمام ندارید، دستمال‌های مرطوبی وجود دارد که برای حمام خشک طراحی‌ شده‌اند. بهترین نوع این دستمال‌ها، دستمال بدون بو و ضد حساسیت هستند.

جعبه کمک‌های اولیه: بدون جعبه کمک‌های اولیه به سفر کمپینگ نروید.

حوله‌ای که سریع خشک می‌شود: این نوع حوله‌های میکرو فایبر چهار برابر زودتر از حوله‌های پنبه‌ای معمولی رطوبت را خشک کرده و در اندازه کوچک تا می‌شوند.

دوش کمپینگ: طاقت ندارید چند روز دوش بگیرید؟ یک کیف دوش خورشیدی کوچک که می‌توانید آن را پرکرده و با انرژی خورشید گرم کنید، فرصت دوش کوتاه را برای شما در سفر فراهم می‌کند.