خرید جلیقه، ژیله و ژاکت


راهنمای خرید انواع جلیقه، ژیله و ژاکت

انواع ژاکت مردانه بر اساس جنس و الیاف:
نخ – پنبه Cotton :
یکی از متداول‌ترین الیافی که برای تولید پلیور‌ها استفاده می‌شود، نخ – پنبه است. پلیور‌های نخ – پنبه بسیار سبک هستند و در آب و هوای نه چندان سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پشم Wool :
پرکاربرد ترین الیاف پس از نخ – پنبه، پشم است. پلیور‌ پشمی در انواع متفاوت و با درجات متنوعی از کیفیت وجود دارد که از نظر نرمی و ضخامت متفاوت‌اند. پشم Merino، Shetland و Lambswool متداول‌ترین پشم‌ها در تهیه ژاکت و پلیور هستند که از میان آن‌ها، پشم مرینو نرم‌ترین الیاف است و کم‌ترین میزان آلرژی را نشان داده است.

کشمیر Cashmere :
کشمیر از پشم بز می‌آید و اصطلاح ” لوکس ” برازنده‌ی آن است. یک پلیور کشمیر، به شدت نرم و سبک است و گرمای قابل قبولی ایجاد می‌کند. هر فردی لیاقت لذت بردن از نرمی کشمیر را روی پوست خود دارد.

انواع مدل ژاکت مردانه
چگونگی استایل‌دهی به انواع ژاکت مردانه، یکی از چالش‌های آقایان است. در ادامه به انواع مدل ژاکت مردانه اشاره کرده و نکاتی را در رابطه با استایل‌دهی به آن‌ها خواهیم گفت.

ژاکت / پلیور یقه گرد Crew neck
شاید بتوان گفت که ۹۰% پلیورهای طراحی شده، در این دسته قرار می گیرند. چرا که به دلیل سادگی و قابلیت بالای ست شدن با لباس‌های دیگر، بیش‌تر مورد استقبال و توجه قرار می‌گیرند و پر فروش‌تر هستند.

ژاکت / پلیور یقه هفت V neck
پلیور یقه هفت مردانه، شما را قد بلند‌تر نشان می‌دهد و علاوه بر آن، فرصتی برای استفاده از کراوات نیز برایتان ایجاد می‌کند.

ژاکت / پلیور یقه اسکی یا ایستاده Turtle neck
پلیور یقه اسکی مردانه از انواع مدل پلیورها آن قدر که باید و شاید، مورد توجه و استقبال قرار نگرفته‌است. پلیور یقه اسکی مردانه بسیار انطباق‌پذیر است. برای آقایان اگر به تنهایی استفاده شود، برای یک استایل کژوال و اگر در زیر انواع کت و کاپشن قرار گیرد، به عنوان لباس رسمی در مهمانی‌ها قابل استفاده است.

ژاکت / پلیور یقه شُل Roll neck
این سبک از پلیور‌ها گاها با پلیور‌های یقه ایستاده اشتباه گرفته می‌شوند. پلیور یقه شُل، چیزی بین یقه گرد و یقه ایستاده، و در واقع ترکیبی از این دو است. یقه شل معمولا یک لبه بلند دارد که به سمت پایین برگشته یا پیچ می‌خورد.

ژاکت / پلیور یقه آرشال Shawl Collar
ژاکتی با یقه برگردان که برای استایل‌های کژوال بسیار کاربردی است. این مدل ژاکت مردانه، به عنوان جایگزین مناسبی برای سویشرت، استفاده می‌شود.

ژاکت / پلیور آستین رگلان Raglan sleeve
پلیورهایی با آستین‌های یکسره تا گردن، ظاهری زیبا و متفاوت ایجاد می‌کنند و برای آن‌هایی که لباس‌های خاص‌تر می‌پسندند، می‌تواند جذاب‌تر باشد.

ژاکت / پلیور آستین حلقه‌ای ( ژیله ) Sweater vest
ژیله در حقیقت همان پلیور یقه هفت مردانه، اما بدون آستین است که با کت، جلوه ای فوق‌العاده خواهد داشت.