خرید عرقیات و نوشیدنی ها


دانستنی های مهم درباره عرقیات و نوشیدنی ها

شربت هايي خنک براي سلامت شما
در گرماي تابستان بيشتر از همه چيز انواع شربت و خوراکي هاي خنک مشتري دارد.
يکي از مهم ترين گزينه ها، استفاده از شربت هايي است که با انواع عرقيات گياهي تهيه مي شوند. اين عرقيات هم خوش عطر و خوش طعم است و هم خاصيت دارويي و تقويتي دارد؛ آنقدر که در طب مکمل هم از آن استفاده مي کنند. بخش مهمي از درمان هاي طب سنتي با تجويز عرقيات گياهي– که خواص گوناگون و موثري دارد– انجام مي شود اول اين نکته ها را بدانيد.
بعضي عرقيات معطر مثل گلاب، هل و... اگر در مقابل نور خورشيد باشند، عطر خود را از دست مي دهند؛ پس بهتر است اين نوع عرقيات را پشت پنجره آفتاب گير قرار ندهيد.
عرقيات به علت تبخير شدن آبشان هنگام جوشاندن و غليظ بودنشان، فسادناپذيرند اما تاريخ مصرف بعضي از آنها سه ساله و بعضي ديگر يک ساله است و اين يعني بعداز گذشت تاريخ مصرف، خاصيت شان از بين مي رود، نه اينکه خراب شوند.
مکان گرم و مرطوب، زودتر خاصيت انواع عرقيات را از بين مي برد بنابراين آشپزخانه به دليل داشتن فضاي گرم و مرطوب مکان مناسبي براي نگه داشتن آنها نيست.
معمولا خاصيت عرقيات گياهاني که طبيعت گرم يا مايل به گرم دارند، زودتر از بين مي رود و معمولا تاريخ مصرف آنها يک ساله است.
نگهداري عرقيات در کمد اتاق هاي خواب، انباري و حياط خلوت– که فضايي خشک و خنک دارند– مناسب است؛ در ضمن مي توان آنها را در يخچال هم نگه داشت.