خرید عطر و ادکلن زنانه


راهنمای خرید عطر و ادکلن زنانه

اولین نکته در راهنمای خرید عطر زنانه، آشنایی با رایحه های مختلف است. همچنین، بهتر است عطر‌هایی با حجم پایین بخرید. از عطرهای پر فروش زنانه می توان به عطر فلاور بمب، ادو تویلت جیمی چو، عطر بابی براون مدل Beach و عطر تیفانی اند کو اشاره کرد.
با وجود تنوع بسیار در رایحه‌ها و عطر‌های زنانه، شما چطور عطر خود را انتخاب می‌کنید؟ در ادامه، نکاتی برای خرید عطر زنانه را به شما معرفی خواهیم کرد.
آشنایی با گروه‌های عطری
اولین گام برای پیدا کردن عطر مورد علاقه تان این است که با گروه‌های عطری مختلف آشنا شوید.
رایحه باطراوت
عطر‌های باطراوت معمولا از رایحه‌های مرکبات، آب، علف و سبزه تشکیل شده اند. رایحه‌هایی که بر پایه مرکبات هستند معمولا از لیمو، نارنگی و ترنج ساخته شده، در حالی که رایحه‌های آبی از رایحه‌های مرتبط با دریا گرفته شده اند. رایحه‌هایی با بوی علف و سبزه اغلب یادآور عطر‌های گیاهی هستند. گاهی اوقات، آن‌ها را مرتبط با رایحه‌های آروماتیک فوژه در نظر می‌گیرند که از رایحه‌های اسطوخودوس، رزماری یا ریحان درست شده اند.

رایحه گل دار
رایحه‌های گل دار یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین رایحه‌ها هستند. هر رایحه‌ای که بوی شیرین و بوی گل بدهد، به این گروه تعلق می‌گیرد. رایحه‌هایی مانند گل رز، گل یاس، گل سوسن و گل صد تومانی.

رایحه شرقی
رایحه‌های شرقی، گرم، شیرین و حتی کمی تند هستند. این نوع عطر‌ها از رایحه‌هایی مانند هل، دارچین، وانیل به همراه گل یاس، ارکیده و شکوفه پرتقال درست شده اند.

رایحه چوبی
رایحه چوبی، رایحه‌ای رازگونه و فریبنده دارد. رایحه‌هایی مانند چوب سدر، چوب صندل، گیاه خس خس و عنبر مناسب برای استفاده در شب هستند. رایحه‌های چوبی به دو نوع تقسیم می‌شوند: چوب‌های باتلاقی و خزه مانند که بویی خاک مانند و شیرین دارند؛ و چوب‌های خشک که بوی دود و چرم می‌دهند.

۴ اشتباه رایج که نباید در زمان خرید و استفاده از عطر مرتکب شد
۱. عطر را نمالید، فقط اسپری کنید
برخی از زنان از روی عادت، کمی عطر بر روی مچ‌های دست خود زده و سپس آن‌ها را به هم می‌مالند. این کار اشتباه است. زیرا اصطکاک باعث گرم شدن پوست شده و در نتیجه منجر به تولید آنزیم‌هایی خواهد شد که بوی عطر را تغییر خواهند داد. این کار، بیشتر رایحه‌های اولیه و ثانویه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای حفظ یکپارچگی و انسجام عطر، بر روی هر دو مچ دست، کمی عطر زده و اجازه دهید عطر به خورد پوست رود. هیچ کار دیگری انجام ندهید.

۲. توجه به محیط
توجه داشته باشید که عطر نسبت به تغییرات محیطی بسیار حساس است. تغییرات دما باعث ایجاد واکنش‌های شیمیایی ناخواسته در مواد طبیعی عطر می‌شوند. به عنوان مثال، اگر عطری با رایحه مرکبات را در حمام بخار بگذارید، بر طراوت آن تاثیر گذاشته و می‌تواند بویی شبیه به نعناع هندی را ایجاد کند. اشعه ماوراء بنفش نیز می‌تواند رنگ عطر را تغییر دهد، مثلا رنگ کهربایی را تبدیل به رنگ سبز کند. بهترین محل برای قرار دادن عطر در دمای اتاق (یا ۷۰ درجه فارنهایت) و درون جعبه خودش است.

۳. استفاده از عطر در حجم‌های کم
به یاد داشته باشید که عطر‌ها را باید به سرعت مصرف کنید. زیرا اکسیژن که دشمن طبیعی عطر است، به آرامی مولکول‌های عطر را تجزیه کرده و باعث تغییر در ترکیبات آن می‌شود.

۴. نحوه استفاده از عطر
عطر بر روی پوست خشک زیاد دوام نمی‌آورد. بنابراین، بهتر است آن را به همراه لوسیون بدن یا یک مرطوب کننده بدون بو استفاده کنید. از عطر در نقاطی از بدن استفاده کنید که در معرض هوا هستند مانند گردن، مچ دست یا آرنج (اگر لباس آستین کوتاه می‌پوشید). هرچند، اگر در منطقه‌ای با آب و هوای گرم زندگی می‌کنید، بهتر است عطر را مستقیما بر روی بدن خود نزنید. عرق و روغن‌های طبیعی پوست می‌توانند، ماندگاری عطر را سریع‌تر از بین ببرند. در این شرایط بهتر است عطر را بر روی مو یا شال و روسری خود بزنید.