اطلاعات فروشنده:
کد محصول :
۶۷۴۷۸
وضعیت کالا :
موجود
دسته‌بندی :
چای

ماچا موثرترین چربی سوز دنیا

در دنیا ماچا را بعنوان “نیروگاه آنتی اکسیدان” می شناسند، به این علت که آنتی اکسیدان موجود در ماچا بیش از هر ماده غذایی دیگری است، بطوری که فقط ١٠ برابر بیش از چای سبز معمولی آنتی اکسیدان دارد و به دلیل EGCG بالا با افزایش چربی سوزی باعث لاغری می شود.

مبلغ :
۵۰,۰۰۰ تومان

گیاه چای که به طور خاص برای تهیه ماچا (Matcha) در ژاپن رشد داده می‌شود، به طور معمول به مدت دو تا چهار هفته با سایبانهایی پوشانده می‌شود تا میزان کلروفیل آن‌ها قبل از اینکه برگهای چای جمع‌آوری شوند، افزایش یابد. پس از برداشت دستی، قسمت‌های شیرین برگ چای بخاردهی و خشک شده و سپس بوسیله آسیابهای سنگی مخصوصی، پودر شده که ماچا نامیده می‌شود.

بر اساس مطالعات موسسه ملی سلامت و دانشگاه Tufts امریکا، در سال 2004، ماچا بعنوان غنی‌ترین منبع آنتی اکسیدان EGCG شناخته شد. این آنتی اکسیدان به همراه کافئین موجود در ماچا سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده و چربی را در جریان خون آزاد می‌کند و در نتیجه بدن می‌تواند از چربی بعنوان سوخت استفاده کند.

همچنین از آنجایی که ماچا به صورت پودر است و برخلاف چای سبز نیازی به دَم کردن ندارد، تمام برگ مصرف شده و در نتیجه فواید بسیار بیشتری نسبت به چای سبز دارد. به طور میانگین یک فنجان ماچا از نظر مواد مغذی برابر با ۱۰ فنجان چای سبز دم شده معمولی است.
4 رای

نظرات کاربران