قوانین و مقررات

در این بخش اطلاعات، قوانین، مقررات و شرایط استفاده از خدمات همبازار جهت اطلاع شما کاربران گرامی ارائه میگردد. بدیهیست که این قوانین در طول زمان ممکن است تغییر کنند. شما کاربر گرامی جهت استفاده از خدمات همبازار، میبایست با این شرایط و قوانین موافق باشید تا بتوانید از این خدمات استفاده کنید.

قوانین عمومی

همبازار یک بستر برای ارائه کالا و خدمات است که به این سبک فروشگاه های اینترنتی مارکت پِلِیس گفته میشود. یعنی این فروشگاه تشکیل شده از چندین فروشگاه که هرکدام کالاهای خود را ارائه میکنند و همبازار فقط بستر را برای آنها فراهم کرده است. برخی مارکت پلیس ها خود نیز کالاهایی را ارائه میدهند و درواقع رقیب فروشگاه های موجود در آنها هستند. همبازار از این قضیه مستثتاست و معتقد است، این نوع رقابت عادلانه نمیباشد و فرصت را از سایر فروشندگان خواهد گرفت. ضمن اینکه تعهد اصلی خود را ارائه زیرساخت بهینه برای سایرین میداند و قصد ندارد که در امر فروشندگی و تامین کالا دخالتی داشته باشد. از این روی تمامی خریدهای شما از سایر فروشگاه هاست.

قوانینی که گفته میشود، قوانینی کلی بوده و هر فروشگاه ممکن است تبع کالا یا خدماتی که ارائه میدهد، قوانین و شرایط متفاوتی داشته باشد.

قوانین مربوط به فروشندگان

همبازار سعی کرده تا قوانینی وضع کند که فروشندگی برروی آن آسان و منعطف باشد تا هرکسی بتواند از این بستر به راحتی استفاده کند. اما فروشندگان موظف به راعایت قوانین کلی سایت میباشند. این قوانین همان قوانین کلی تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران است.

راه های ارتباطی

راه های ارتباطی همبازار همان راه های ارتباطی است که در بخش تماس با همبازار نوشته شده است، اما این راه ها ممکن است در طول زمان تغییر کند. پس از نظر ما همان راه هایی معتبر است که در همان لحظه در بخش تماس با ما نوشته شده است.

همچنین پیامک های مربوط به فعال سازی حساب کاربری یا اطلاع رسانی از خرید و... از طریق سامانه پیامکی همبازار به شماره 300077 برای شما ارسال خواهد شد.

حریم خصوصی

تمامی اطلاعات شما، اعم از کالاهایی که مشاهده کردید، نظراتی که داده اید و سایر اطلاعات شخصی شما، نزد همبازار به صورت امن باقی خواهد ماند و ما از انتشار آنها خودداری خواهیم کرد.

همچنین اطلاعات مربوط به خرید شما، برای فروشنده کالا ارسال خواهد شد تا روند تایید و ارسال کالا را با شما هماهنگ کند.

اعلام اطلاعات شما به مراجع قضا، تنها در صورت ارائه حکم رسمی از طرف دادگاه مربوطه قابل ارائه خواهد بود.

همچنین جهت بهبود کارایی سیستم و نظرسنجی ممکن است با شماره همراه شما تماس حاصل شود، که این امر به صورت دستچین از بین کاربران محترم میباشد و در این روند سعی میشود مزاحمتی برای ایشان حاصل نشود.

ثبت شکایت

ضمن آرزوی رضایتمندی شما از خدمات همبازار و این امید که هیچگاه نیاز به ثبت شکایت در این سامانه نباشد، به اطلاع میرساند جهت ثبت شکایت از خدمات فروشگاه ها، محصولات و... میتوانید از طریق صفحه ثبت شکایت جهت این امر اقدام نمایید.

شرایط ارسال کالا

قوانین و شرایط ارسال کالا معمولا بین فروشگاه های مختلف متفاوت است، ما توصیه اکید داریم که فروشندگان ما از سرویس های اکسپرس و فوری استفاده کنند تا کالا هرچه سریعتر به دست مشتریان برسد، اما تصمیم نهایی برای ارسال کالا به عهده فروشندگان است، قبل از ارسال کالا، این شرایط با شما هماهنگ خواهد شد.

شرایط بازپس گیری کالا

قوانین و شرایط بازپسگیری کالاها برای هر کالا متفاوت است، اما کالاهایی که طبق قانون تجارت الکترونیک ایران، قابل تعویض و یا مرجوعی باشند، حداقل تا هفت روز، امکان عودت آن برای مشتریان وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است هفت روز حداقل میزان زمانیست که امکان مرجوعی کالا وجود دارد و فروشگاه های مختلف ممکن است زمان بیشتری را برای این امر در نظر گرفته باشند.

سیاست های قیمت گذاری

سیاست های قیمتگذاری هر فروشگاه متعلق به خود آن فروشگاه بوده و همبازار هیچگونه دخل و تصرفی در آن ندارد، هر فروشگاه حسب نحوه پشتیبانی و کیفیت اجناس خود، قیمت و یا میزان تخفیفی را درنظر خواهد گرفت. این قیمت ممکن است با قیمت سایر فروشگاه ها متفاوت باشد.

در صورتی که فروشگاهی تضمین پایینترین قیمت را داده بود، میبایست، باید قیمت آن از سایر فروشگاه ها پایین تر یا برابر بقیه فروشگاه ها باشد. در صورت اثبات بالاتر بودن قیمت کالاها، معنی مابه التفاوت مبلغ گرفته شده به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

شرایط فورس ماژور و قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج در این صفحه، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه ذکر شده در قانون جمهوری اسلامی ایران، انجام آنها به حالت تلیق درخواهد آمد یا در قوانین فوق الذکر تغییراتی حاصل خواهد شد.